20 января 2020        13740         Комментарии к записи Väikelaevajuhi koolitus отключены

Väikelaevajuhi koolitus

 

Väikelaevajuhi koolitus Mustvees ( EST / RUS ) eraldi gruppide

Väikelaevajuhi  koolitus algab 06.juuli 2024 kell 10.00

Meie väikelaevajuhi koolitus ei ole mõeldud lihtsalt linnukeseks tabelis vaid soov, et tulevased paadijuhid oskaksid teha asju õigesti ning ohutult.See koolitus keskendub olulistele ja praktilistele asjadele.Olulised asjad ohutuks paadisõiduks on teoreetiline põhi ja praktilised oskused , mis jäävad meelde läbi korduste. See on hea alus edasiõppimiseks ja harjutamiseks.
Koolitus toimub 1 päev nädalas ( nädalavahetus ) Kogu koolituse lõpp oleks augusti keskpaik.

☝️Paadijuhi kool ei koolita zoomi vahendusel ega kaugõppes.
💪Suurt rõhku panustame praktika arvestusele ( pardas õpilasi mitte rohkem kui 2/3 ) Väljasõidud praktikale on alati Mustvee sadamast.
  • Eesti Töötukassa juhatuse 25.01.2024. a. otsustusega nr 7 on Paadijuhi kool  (80315692) kvalifitseeritud  Eesti Töötukassa koolituskaardi partneriks.( https://www.tootukassa.ee/et/koolitajad/380541 )

Koolituse eesmärk on anda teoreetiline ja praktiline ettevalmistus väikelaevajuhi tunnistuse taotlejale.

Õppekava: väikelaevajuhi kursuse (sõidupiirkond — meri ja siseveed) õppeprogramm vastab Vabariigi Valitsuse vastu võetud 22.06.2021 määrusele nr. 39 “Väikelaevajuhi teadmiste ja oskuste ning väikelaevajuhtide väljaõppe nõuded ja väikelaeva-juhi tunnistuse vorm“ nõuetele.

Koolituse maht: 70 akadeemilist tundi,vajadusel lisakonsultatsioonid.

Kursustel õpitakse: väikelaeva ehitus ja hooldus, väikelaeva juhtimine, meresõiduohutus, meretavad, mereside, sisevetel liiklemine, COLREG- rahvusvahelised kokkupõrke vältimise reeglid, navigatsioon ja lootsindus, meteoroloogia, esmaabi veekogul, sõlmed.

Paadijuhi kool ( endine Mustvee Jahtklubi ) on akrediteeritud Veeteede Ameti polt 2010 aastal ( tunnustamisotsuse nr  231)

Kõik koolitused on meie paadijuhtide koolituskeskuses Mustvee linnas adr.Tartu 12b

Praktika väljasõidud on samuti ainult Mustvee sadamast ( purjepaat ja mootorpaat )

Väikelaev ehk huvilaev on Eesti õigusruumi mõiste ja ka registreerimisele kuuluv veesõiduk kogupikkusega 2,5–24 meetrit, mida kasutatakse vaba aja veetmiseks või sportimiseks.

Väikelaevu kasutatakse vaba aja veetmiseks ja harrastusteks (sealhulgas kalastamine), sõltumata registrikuuluvusest.

Väikelaev ei tohi sõiduks pardale võtta üle 12 reisija – üle 12 reisijaga laev on juba reisilaev, suurusest olenemata. Registri või tüübikinnituse järgselt võib väikelaevale lubatavate inimeste koguarv olla määratud ka väiksem.

Vastavalt merekõlblikkusele ja konstruktsioonile jaotatakse Eestis väikelaevad kategooriatesse:

  1. A (ookean) – pikkadeks piiranguteta merereisideks, kus tuule tugevus võib ületada 8 palli ja laine kõrgus olla üle 4 m;
  2. B (avameri) – avameresõiduks, tuule tugevusega kuni 8 palli ja laine kõrgusega kuni 4 m;
  3. C (rannalähedane) – rannalähedaseks sõiduks (kuni 20 miili kaldast), sõiduks suurtel lahtedel, järvedel, jõgedel tuule tugevusega kuni 6 palli ja laine kõrgusega kuni 2 m;
  4. D (kaitstud veed) – sõiduks kaitstud rannikuvetes (kuni mõne miilini kaldast), väikestel lahtedel, väikestel järvedel ja jõgedel tuule tugevusega kuni 4 palli ja laine kõrgusega kuni 0,3 m (üksikud lained maksimumkõrgusega kuni 0,5 m
……

Школа является партнером карты обучения Эстонской кассы по безработице.( https://www.tootukassa.ee/et/koolitajad/380541

Начало курсов состоится 06.07.2024 года в 10:00 адрес : город Муствеэ Тарту 12b Эстония.( курсы будут проходить на русском языке )
Международное удостоверение судоводителя дает право управления любым маломерным судном длиной от 2, 5 до 24 метров без ограничения мощности двигателя.
Международное удостоверение на право управления прогулочным судном
выдается в соответствии с резолюцией No 40: International Certificate of Competency for operators of pleasure craft ( ICC Certificate ) ( ECE/TRANS/SC.3/147/Rev.4 ) Департаментом транспорта Эстонии https://www.transpordiamet.ee/ru/avtotransport-sudno-samolet/sudno/malomernye-sudna

 

Основная цель — профессиональная подготовка судоводителей маломерных судов длиною от 2,5 до 24 метра.

Весь курс и экзамен на русском языке.

МЕСТА ОГРАНИЧЕНЫ.